Szigetelő üveg

A szigetelőüveg a WINDOW GLASS, s.r.o. egyik fő termékcsoportja, amelyet tanúsított technológiával gyártanak.

Legalább két üvegtáblából áll, amelyeket egy vagy több, az üveg kerületén hermetikusan lezárt távtartó keret választ el egymástól.

Az üvegek közötti teret inert gázzal (argon, kripton) töltik ki. A belső és külső tömítőanyag mechanikailag stabil és tartós. A felhasznált üvegtípustól függően a hőszigetelő üvegezés kivételes hőszigetelő, napvédő, biztonsági, formatervezési, hangszigetelő, tűz- vagy golyóálló tulajdonságokkal rendelkezik.

A szigetelőüvegeket elsősorban az épületfizikai követelmények figyelembevételével tervezik, amelyek a következők:

  • hőtechnológia,
  • légzárás,
  • fényvisszaverődés és fényvisszaverődésgátló,
  • biztonság és védelem.

Műszaki adatok

A szigetelőüvegek a bevált kétlépcsős tömítési technológiával készülnek (butil, poliszulfid). Kiváló tulajdonságaiknak köszönhetően (hőszigetelés, hangszigetelés, napvédelem, fényvisszaverő képesség, biztonság) gyakran használják az építőiparban ablakok, ajtók és teljesen üvegezett homlokzatok esetében. A kettős üvegezés az egyrétegű üvegezéshez képest lehetővé teszi a hőveszteség 38% és 80% közötti csökkentését, a kettős üvegezés típusától és kialakításától függően.

szigetelő-üveg

Műszaki leírás

  1. Üveg – minden típusú Float síküveg és speciális üvegek
  2. Közbenső tér – levegővel, gázzal (argon, kén-hexafluorid – SF₆, vagy gázkeverékkel a kettős üvegezés tulajdonságaira vonatkozó követelményeknek megfelelően) töltve.
  3. Távtartó – használt vastagság 6-24 mm
  4. Molekulaszűrő – zeolit alapú nedvszívószer
  5. Butil – a dupla üvegezés első szakasza, forrón alkalmazott tömítés.
  6. Poliszulfid vagy poliuretán tömítőanyag – a tömítés második szakasza, légkeményedés

A szerelt üveg magassága

A szigetelőüveg gyártása során a közti teret tényleges légköri nyomáson lévő inert gázzal töltik fel. Ha az üveget különböző magasságban szerelik be, ezt a megrendelésben fel kell tüntetni.

[W/(m²·K)]Az ablakok ferde vagy vízszintes helyzetbe billentése jelentősen rontja az U hőátadási együtthatót . Ha a hőszigetelő üveget ferde helyzetben használják, a hőátadási együttható körülbelül 30%-kal romlik, vízszintes üvegezés esetén pedig akár 50%-kal is.

A bevonatos réteg szelektív tulajdonságai tekintetében napvédő üvegeket használnak. Az alkalmazott bevonat vagy árnyalat típusa határozza meg a napsugárzás visszaverésére vagy elnyelésére való képességet, ezáltal befolyásolva az üveg teljes funkcionális tulajdonságait. Jellemző tulajdonság az alacsony napenergia-átbocsátási érték g [%].

Maximális üvegméretek

A szigetelőüveg maximális gyártható mérete: 6000 x 3210 mm A szigetelőüveg minimális gyártható mérete: 350 x 200 mm

A gyártóval történő egyeztetés alapján a maximális méreteket meghaladó, a minimális méreteket el nem érő vagy a maximális súlyt meghaladó üvegek.

A betonszigetelő üvegek esetében a méretet a leggyengébb üveg mérete és vastagsága korlátozza a statikai lehetőségeknek megfelelően.

Tartalékok

Interglass válaszfalak

A hőszigetelő üvegek funkcionalitásának egyik modern követelménye a hőszigetelő üvegfelület esztétikai és optikai felosztása.

Erre a célra köztes üvegfalakat használnak, amelyeket a köztes üvegterekbe helyeznek be.

Ennek a megoldásnak köszönhetően az ablakok könnyen tisztíthatók, a rácsok pedig a szigetelőüveg teljes élettartama alatt védve vannak az időjárás viszontagságaitól és a szennyeződésektől.

A válaszfalak színválasztéka széleskörű, a RAL árnyalatoktól a fa utánzatig, ami lehetővé teszi, hogy szinte minden ügyfél kívánságát teljesítsük.

Duplexek

A duplex üveglapokat az üvegek közötti térbe helyezik, hogy optikailag azt a benyomást keltsék, mintha az üveget több szigetelő üvegre osztanák. A duplexek helyén az ablakgyártók az üvegfelületre ragasztják a válaszfalak látszatát, hogy megerősítsék a válaszfalakkal ellátott ablak benyomását.

Közbenső üvegkeretek

A távtartó vagy távtartókeret alapvetően egy kis profil, amely az egyes üvegtáblákat a kerület körül összeköti.

Ez az üvegezés egy kicsi, de nagyon fontos része.

Ez ugyanis nagyban meghatározza, hogy az üveg hogyan szigetel, hogy több pénzt takarít-e meg a fűtésszámlákon, és hogy az üveg télen harmatos lesz-e vagy sem.

Meleg távtartó

Ha van egy meleg távtartónk, akkor az egy alacsony hővezető képességű töltőanyag. Az üveg külső oldaláról történő hidegátadást a keret jelentősen kiküszöböli.

A meleg távtartó keretek előnyei: garantálják a hőmérséklet-kiegyenlítést a peremnél és az üvegfelületen, megakadályozzák a vízkondenzációt az üvegen és annak harmatán, és így korlátozzák a kellemetlen penészképződést. A meleg keretek használata csökkenti a fűtési költségeket.

Jelenleg valószínűleg a TGI a legelterjedtebb meleg távtartó típus.

Még jobb szigetelési tulajdonságok érhetők el a Swisspacer kompozit keret használatával, amelynek PSI értéke még lényegesen alacsonyabb. Ezt a keretet általában kiváló minőségű ablakrendszerekbe építik be.

Lézernyomtatás

Tintasugaras nyomtatás

Díszek

A díszüveg egyoldalúan mintázott felületű síküveg, amelyet többé-kevésbé látható díszek jellemeznek.

A terek dekoratív felosztására, az átlátszóság csökkentésére, ólomüvegek készítésére, ablakok és ajtók üvegezésére stb. használják.

Ha szükség van a nem kívánt átlátszóság megszüntetésére, de az optimális fényáteresztés fenntartására, akkor szigetelőüvegben is alkalmazható.